LES BENJAMINS VE LEICA CAMERA TÜRKİYE’NİN KATKILARIYLA, “TOKYO / UNPUBLISHED” SERGİSİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

Les Benjamins ve Leica Camera Türkiye işbirliğiyle, ünlü moda fotoğrafçısı Bleu Mode’un daha önce yayınlanmamış en özel karelerinden oluşan ‘Tokyo / Unpublished’ sergisi, Les Benjamins İstanbul Flagship mağazasında!

Bleu Mode – Bunyamin Aydin

 

Bir ay süreyle Les Benjamins Flagship mağazasında ziyarete açık olacak serginin açılış daveti, Les Benjamins kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydınve fotoğrafçı Bleu Mode / Julien Boudet ev sahipliğinde gerçekleşirken, davet Roman – Neustadter – Mona Opp, Doğuş Çabakçor, Tara Devries, Sedef Gali, Burak Yörük, Dilan Gerede, Sercan Badur, Yaprak Medine, Sinan Öncel, Haluk Akakçe, Eva Dedovagibi isimleri bir araya getirdi. Davetin ikramlarını ise, yakın zamanda Bebek’te Japon kokteylleri ve küçük atıştırmalıkları bünyesinde bulunduracak “speakeasy” konseptli Kaia üstlendi.

Doğuş Cabakcor

Burak Yörük

Tasarımlarında hikayeleri, kültürleri ve gelenekleri bir araya getirerek günümüz sokak modasına yansıtan Les Benjaminsve Leica Camera Türkiye, Bleu Modeolarak tanınan dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı Julien Boudet’yi, “Tokyo / Unpublished”sergisi için İstanbul’da ağırladı.

 

Boudet’nin Leica SL ve CL ile çektiği ve Tokyo’nun mimari yapısını gözler önüne seren; daha önce yayınlanmamış özel fotoğrafların oluşan Tokyo / Unpublishedsergisinin açılışı, Les Benjamins Flagship mağazasında, moda ve sanat dünyasını bir araya getiren özel bir davetle gerçekleşti.

 

Kariyerinin başlarında mimari fotoğraflar çeken Bleu Mode (Julien Boudet), New York moda haftası sırasında çektiği fotoğraflar sonrası lensini moda haftalarındaki sokak stilini görüntülemek üzere “insanlar”a çeviriyor. Bugüne kadar Louis Vuitton, Burberry, Moncler, Adidas, SHISEIDO gibi markalarla çalışan Boudet, aynı zamanda Les Benjamins İlkbahar / Yaz 2019 koleksiyonu Tokyo’da gerçekleşen özel bir çekimle Leica ile fotoğrafladı.

 

Les Benjamins İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonun Japonya’dan yola çıkan teması, spor giyim ile özel dikimin arketiplerini bozup, hibrit formlarda bir araya getirme üzerine kurulu. Markanın İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonu için, klasik sokak giyimi kodları altüst ediliyor, Japon iş giyiminin ciddiyeti, yeni orantılar ve işlevsellik yaratmak amacıyla athleisure stillerle buluşturuluyor.

 

Fotoğraf sanatını ve Leica dünyasını tanıtmak için görsel sanatlar ve fotoğrafçılık arasında köprü kurmaya odaklanan Doğuş Grubu bünyesindeki Leica Camera Türkiye, bomontiada’da konumlanıyor. Bünyesinde barındırdığı Leica Store İstanbul, Leica Gallery İstanbul ve Leica Akademie eşliğinde bütünleşen Leica Camera Türkiye, ev sahipliği ve sponsorluğunu yaptığı sergiler vasıtasıyla uluslararası sanat arenasında yer edinmiş sanatçıların yanı sıra keşfedilmeyi bekleyen genç sanatçılar için de bir platform olmayı amaçlıyor.

 

Alışveriş deneyimini baştan yaratarak, İstanbul’un kreatif çevrelerini buluşturan, çağdaş moda, tasarım, fotoğrafçılık, teknoloji ve yeni yetenekleri sergilemeye odaklı Les Benjamins flagship mağazası, Leica iş birliğiyle gerçekleştirdiği Tokyo / Unpublished fotoğraf sergisi ile Bünyamin Aydın’ın yaşam boyu fotoğrafçılık tutkusunu yeniden vurguluyor. Julien Boudet’nin daha önce yayınlanmayan 12 özel fotoğrafın sergilendiği, Leica sponsorluğunda gerçekleşen ‘Tokyo / Unpublished’ 1 Şubat – 1 Mart 2019 tarihleri arasında Les Benjamins flagship mağazasında ziyaret edilebilir.

Roman-Mona Neustadter

Eva Dedova

Haluk Akakce

Tara Devries

Sercan Badur

Dilan Gerede