KOZMONOT BOMONTİ’DE HARAKETLİ HAFTA SONU

Ayça Bahçe önderliğinde 14 Aralık Cumartesi günü, yeni yılda yaşam alanlarını güzelleştirmek isteyenlere özel Japon kültürünün temsilcisi Kokodema Yapım Atölyesi düzenleyen Kozmonot Bomonti, caz müzik performanslarının yoğun ilgi gördüğü Pazar kahvaltılarında bu hafta Göksu Sandıkçı’yı ağırlıyor.

Kozmonot Bomonti, etkinlikleriyle Bomonti bölgesinin ritmini yükseltmeye devam ediyor.

Yeni yılda doğayı yaşam alanına taşımak isteyenlere: Kokodema Atölyesi!

Yaratıcı, özgün ve dinamik bitki tasarımlarıyla tüm dünyayı etkileyen Japonların Wabi –Sabi estetiğini tarif ederken bahsettikleri: “Doğanın kusurlarının kabul edilmesi ve doğal güzelliğin geçiciliğinin temsili olarak öne çıkan, bir bonsai bitkisi olan Kokodema; düzensizliği, basitliği ve samimiyetiyle, son dönemlerde dekorasyonların da merceği altında. Tavana asılarak sergilenen ve canlı yosun ile bitkisine yuva olan, dışından bile can taşan, mucizevi bir yaşam
formu sunan Kokodema’nın eşsiz bir toprak karışımı ve yosunla hazırlanışı, sicim kullanarak saksı yaratma aşamalarının ve bakım bilgilerinin yer alacağı Kozmonot Bomonti Kokodema Atölyesi, Ayça Bahçe eşliğinde 14 Aralık Cumartesi günü saat 13.00’da düzenlenecek.

 

 

Kendi Japon Kokodema yosun topunu yaratmak, ellerini doğal malzemelerle kirleterek topraklanma pratiğini yaşamak, sanatsal bir obje yaratmak isteyen herkes atölyeye davetli.

Kozmonot Bomonti Caz Pazarları’nda bu hafta: Göksu Sandıkçı

Caz yolculuğunda hem yurt içinde hem yurt dışında büyük beğeni kazanan Göksu Sandıkçı, bu hafta 12.00 – 14.00 saatleri arasında Kozmonot Bomonti’nin doyurucu lezzetlerin yer aldığı Pazar kahvaltılarına eşlik edecek.