KIŞ İÇİN EN İYİ BALAYI ROTALARI

Aylarca, hatta belki yıllarca planladığınız düğün gecenizin tatlı yorgunluğunu atacağınız noktaya geldik; balayı. Öncelikle, eşinizle beraber nelerden keyif aldığınızın listesini çıkartın. Kapsamlı bir araştırma yaptıktan sonra, kararınızı verdiğiniz şehir ya da ülke için zaman kaybetmeden işlemlere başlamalısınız. Telaşlanmayın! Öncelikle, balayı rotanızın iklim araştırmasını yapıp unutulmaması gerekenleri listeleyin. Bavulunuza ekledikçe, listeden çıkartın. Balayı rotanıza ulaştığınızda, kendinizi tebrik etmeden geçemeyeceksiniz.

Düğününü kış döneminde yapan ya da soğuk bir ülkede sıcacık bir balayı yapmak isteyenler için seçenekler arasında İsviçre başı çekiyor. Hiç şüphesiz, kayak tutkunları için en ideal balayı rotanız olacaktır. Aynı zamanda beyazın büyüsüne kapılarak huzurlu bir balayı tercihi olabilir.


Türkiye sınırları dışına çıkmak istemeyen romantik çiftlerimiz için bir diğer önerimiz Kapadokya. Doğal oluşumuyla Peri bacalarını yaz-kış birçok kişinin ziyaret ettiği Kapadokya, özellikle kış aylarında Peri Bacalarına kar yağdığındaki görüntüsüyle tercih edilen romantik rotalardandır. Hava şartlarına bağlı olarak balon turlarına katılabileceğiniz heyecanlı ve romantik anlar sizi bekliyor. Yine doğal oluşumuyla Tuz Gölü’nün büyüleyici atmosferiyle an içinde kaybolabileceğiniz ve aynı zamanda sayısız mağarada konaklayarak, unutulmaz bir balayı yaşayabilirsiniz.

Tercih edilme oranı yüksek lokasyonlardan biri olan Dubai yaz aylarında çok sıcak olması sebebiyle kış sezonu için ilgi çekici bir balayı seçeneği olabilir. Her mevsim en çok tercih edilen Dubai son yılların en popüler lokasyonlarından biri haline geldi. Dubai, muhteşem kumsalları, denizi, romantik balayı otelleri, alışveriş merkezleri, mimari yapıları, çölde safari fırsatı, yumuşak iklimi, fiyatlarınbaşka ülkelere göre daha uygun olması gibi birçok sebeple balayı çiftlerinin de en çok tercih edilen rotalardan biri.