IT GIRL: GEORGIA MAY JAGGER

The Rolling Stones’un kurucusu, ünlü rock yıldızı bir baba(Mick Jagger) ve süpermodel bir annenin kızı olarak Georgia May Jagger’ın dünyadaki şanslı gen dizilimine sahip birkaç isimden biri olduğunu söylememenin adil olduğunu düşünüyoruz. Babasını hatırlatan dolgun dudakları ve annesinden aldığı muhteşem sarı saçlarıyla göz ardı edilemeyecek bir güzelliğe sahip olan Georgia May Jagger ona çarpıcı bir hava katan ayrık dişleriyle günümüzün “it girl”leri arasında alıyor.

Melis Kayahan

16 yaşında annesi Jerry Hall ve büyük ablası Lizzie’nin yolundan giderek moda dünyasına adım atan Georgia, şimdiye kadar Rimmel, Versace, Chanel, Hudson Jeans, Mulberry ve Alaxender Wang “Do Something” kampanyalarında yer aldı.

jagger-4

Nİsan ayında yakın arkadaşları Cara Delevingne ve Suki Waterhouse ile birlikte Vogue kapağı süsleyen Georgia’nın henüz 23 yaşında olmasına rağmen kariyerinde sağlam adımlarla ilerlediğini söylemek mümkün.

georgia-may-jagger-by-damon-baker-for-s-moda-july-2014

Peki bir “it girl”ün potansiyelini nasıl ölçersiniz? Tabii ki bir markayı ne kadar arzulanabilir kıldığıyla. Geçtiğimiz sezon Mulberry reklam kampanyasının yüzü olarak karşımıza çıkan İngiliz Rock’n Roll ekolünün yükselen yıldızı, markadaki konumunu değiştirerek modellikten tasarımcılığa transfer oldu. Marka için vintage bir deri ceket, çanta ve eşarp koleksiyonu hazırlayan Georgia, önümüzdeki günlerde ailesinin gölgesinden kurtulup modellik kariyerinin yanı sıra tasarımlarıyla da adından söz ettirecek gibi görünüyor…