IT GIRL : ANNA EWERS

Görünümündeki Bridget Bardot ve Claudie Schifer yansımalarıyla 70’ler ve 90’ları günümüze seksi, iddialı ama bir o kadar doğal haliyle taşıyan genç model Anna Ewers, yalnızca Alexander Wang’in ilham perisi olmakla kalmayıp yeni Kate Moss olarak adını moda tarihine yazdırmaya kararlı.

Melis Kayahan

Alexander Wang’in 2013 yılında Balenciaga için hazırladığı ilk koleksiyonda, Anna’nın fotoğrafını bir blogta görmesiyle başlayan hikayesi günümüze kadar 9 Vogue kapağında yer almasıyla devam ediyor.Alexander Wang ile New York’ta tanışmalarını “Oldukça gergindim, ama beni aileden biri gibi karşıladı.” cümleleriyle açıklayan Anna şu an 22 yaşında ve Celine, Prada, Dolce& Gabbana, Fendi gibi oldukça prestijli moda evlerinin arasında bulunduğu tam 55 defilede boy gösterdi.

black
Bridget Bardot ve Claudie Schifer’a olan benzerliğini ” Eğer fazla makyaj yaparsam Bridget Bardot’u andırıyorum ama diğer türlü daha temiz, androjen görünüyorum.” diyerek belirten Anna’da uzun zamandır yüksek modanın- ki özgün, garip ve alışılmadık bir dünya- görmediği bir şeyler var.

Kendini utangaç biri olarak tanımlayan Anna Ewers, her şeyin onun için yavaş yavaş normalleşmeye başladığını; İlk röportajında ne söyleyeceğini bilemediğini bu dünyanın onun için çok yeni olduğunu söylüyor.
anna ewersGünlük stilinde belki de utangaç tavrının yansıması olarak iddialı parçalar yerine basic ve koyu tonları tercih eden Ewers, yataktan kalkmış gibi görünen dağınık saçları ve yok gibi görünen hafif makyajıyla hepimize çabasız şıklık dersi veriyor.

Instagram’ı olmasına rağmen sosyal medyada çok fazla yer almayan Ewers, bir röportajında hayranlıkla Kate Moss örneğini vererek ” O asla çok fazla röportaj vermiyor. Hepimiz için bir gizem. Hala kimse onun gerçekten kim olduğunu bilmiyor. ” diyor.
Ama açık konuşmak gerekirse ilerleyen dönemlerde aynı şeyi Anna için söylememiz mümkün olmayacakmış gibi görünüyor. Almanya’da dünyaya gelen bu top modeli tüm dünya konuşmaya devam edecek…

tumblr_na0kinyO9T1qze65vo1_1280