IRIS APFEL & NUDE İŞ BİRLİĞİ ÜÇ KRİSTAL ELMAYLA TAÇLANDI

Şişecam’ın global tasarım markası Nude’un kuruluşundan itibaren benimsediği “Yalın güzeldir” mottosunu, 98 yaşındaki Amerikalı iş kadını, iç mimar ve stil ikonu Iris Apfel’in fark yaratan stiliyle birleştirdiği kampanyası, üç ayrı kategoride Kristal Elma ödülü aldı.

Tasarım odaklı ve işlevsel dekoratif cam koleksiyonlarıyla öne çıkan Nude, kuruluşundan itibaren benimsediği “Yalın güzeldir” marka felsefesi doğrultusunda, geçtiğimiz yıl dinamik bir karaktere sahip dünyaca ünlü stil ikonu Iris Apfel ile özel bir iş birliğine imza attı. Hem dünyada hem de ülkemizde büyük bir ilgiyle karşılanan bu birliktelik ile Nude, 21 Aralık’ta Hasköy Yün İplik Fabrikası’nda gerçekleştirilen Kristal Elma Ödül Töreni’nde üç ödüle layık görüldü.

 

“B- BASIN/Ev, Konut, Mobilya, Dekorasyon” kategorisinde “Iris Apfel – Simple Is Beautiful/ Mist”, “Iris Apfel – Simple Is Beautiful/Alba” ve “Iris Apfel – Simple Is Beautiful/Stem Zero” projeleri, KRİSTAL ödülü aldı. “D- DİJİTAL, SOSYAL MEDYA VE AKTİVASYON/Sosyal Medyada Ünlü Kullanımı” kategorisinde, “Iris Apfel – Simple Is Beautiful” projesi de KRİSTAL ödülü alırken “E- ENTEGRE KAMPANYALAR/Dayanıklı Tüketim” kategorisinde “Iris Apfel – Simple Is Beautiful” projesi, BRONZ ödülünün sahibi oldu.

Modern yaşama kusursuzca uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış koleksiyonlarıyla dikkat çeken Nude’un bu kampanyasına Iris Apfel’in şu sözleri damga vurmuştu: ““Gördüğünüz gibi pek minimalist biri değilim. Üst üste aksesuarlar takmaya ve renkli giyinmeye bayılırım. Ancak bu benim yalın düşünmediğim anlamına gelmez. Nude benim yalın tarafım. Yalınlık bir düşünce biçimidir ve bence yalın güzeldir.”

Camın en yalın hali: ‘Nude’

Dünyanın üçüncü en büyük cam ev eşyası üreticisi Şişecam Topluluğu’nun global tasarım markası Nude, dünya prömiyerini 2014 yılında Maison Objet Paris’te yaptı. Ardından Milano ve Frankfurt’taki uluslararası fuarlarda boy gösterdi ve büyük beğeni topladı. Tüm koleksiyonlarını “Simple is Beautiful” (Yalın Güzeldir) felsefesi ile tasarlayan Nude; Ron Arad, Nigel Coates, Joe Doucet, Pentagon Design, Tomas Kral, Mikko Laakkonen, Tamer Nakışçı, Erdem Akan ve Ali Bakova’nın da aralarında olduğu dünyanın saygın tasarımcıları ile çalışıyor.

Her koleksiyonunda cam teknolojisi ve işçiliğindeki hünerle tasarım yetkinliğini birleştiren Nude markası, kullanıcıların tutku ve zevklerini en estetik biçimde yansıtan, duyumlarını artıran yaratıcı koleksiyonlar içeriyor. German Design, Red Dot, Wallpaper Design ve IF Design gibi dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarında ödülleri bulunan Nude, ödüllü koleksiyon sayısını 36’ya yükseltti.