H&M ve Helena Chrıstensen, sanatçının fotoğraflarını içeren bir kapsül koleksiyonu için bir araya geldi

H&M, seçici gözü ve görsel gücü ile tanınan fotoğrafçı, yaratıcı yönetmen ve ikonik süper model Helena Christensen ile iş birliği duyuruyor. Küçük ancak dikkate alınması gereken kapsül koleksiyon, Christensen’in çektiği çiçek görsellerinden oluşan t-shirt, sweatshirt ve kapüşonlulara odaklanıyor. Ayrıca kampanya fotoğrafları da onun tarafında çekildi. Helena Christensen x H&M koleksiyonu 30 Ocak’tan itibaren dünya genelindeki mağazalarda ve hm.com’da satışa sunulacak.

 

Helena Christensen,  sayısız derginin kapağında yer alan ve podyumların favorisi olarak görülen, 1990’ların gerçek süper modellerinden biri. Kopenhag’da doğan Helena, şu anda moda ve sanat fotoğrafçısı olarak biliniyor, eserleri birçok sanat ve tasarım dergisinde yer alıyor ve dünya çapında birçok galeride sergileniyor.

T-shirt, sweatshirt ve kapüşonlulardan oluşan Helena Christensen x H&M koleksiyonu hem cool hem de hatları ön plana çıkaran bir tarza sahip. H&M Tasarım ekibi tarafından tasarlanan silüetler, bol tişörtler, uzun kollu sweatshirtler ve büyük beden kapüşonlulardan oluşuyor. Beyaz, siyah ve gri renk paleti, Christensen’in çeşitli çiçek fotoğrafları için temiz bir arka plan sağlıyor.

“Helena Christensen ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Dergiler veya parfümler için, kamera arkası ve karşısındaki çalışmalarından hayır işlerine kadar gerçek bir ikon. Ve bu iş birliği için çektiği güzel çiçek fotoğrafları, 1990’ların sokak kıyafetlerinden esinlenen tasarımlarda muhteşem görünüyor – hem havalı hem sakin.” diyor Maria Östblom, Kadın Giyim Tasarım Direktörü.

“H&M ile işbirliği yapmak çok güzel bir deneyim oldu, çünkü fotoğraflarımı sadece kıyafetlerde canlandığını görmekle kalmayıp, kampanya resimlerini çekerken de lensimden gördüm. Yarının neslini yakalamak, onları kendileri olmaya teşvik etmek ve kişiliklerinin parlamasına izin vermek istedim.” diyor Helena Christensen.