Evlerde Sıcak Terapi “Büyülü Kış Atmosferi”

Karşıladığımız yeni sene ile birlikte kış mevsiminin en yoğun günleri de hayatımızda tam anlamıyla başladı… Soğuyan havaların etkisi ile değişim gösteren hayat tarzımız ise kendini yaşam alanlarımızda iyice belli eder oldu. Dekorasyonda da her mevsimin kendine has gereklilikleri ve kendine özgü bir tarzı vardır. Kış geldiğinde evimizde daha fazla vakit geçirip bunun getirisi olarak da her zamankinden daha fazla ortamın dekorasyonuna özen gösteriyoruz.

Fakat her şeyde olduğu gibi evde vakit geçirmenin güzellikleri de tabii ki onun kıymetini bilenleredir! Sıcak bir fincan kahve, kitap okuma köşeleri, size özel müzikleriniz ve dışarıdaki soğuk havaya rağmen tüm karmaşadan uzak,  korunaklı bir mekanda olmanın verdiği huzur… Kendi iç dünyamıza yöneldiğimiz bu mevsimin belki de en naif tarafı, ruhumuza detoks etkisinde bulanan ve samimiyeti hedefleyen bu yaşam reçetesidir!

Kışın soğuk günlerinde içimizi ısıtacak bu dekorasyon stilini yakalamak ise siz hayattan ve detaylardan keyif almayı bildikten sonra hiç zor değildir! Mevsimin kendine has romantik ve dinginleştiren havasının büyüsünü evlerinize davet etmek için; renkli battaniyeler, dekoratif yastıklar, kozalaklar, ahşap detayların sofistike etkisi ve mevsimin vazgeçilmezi kokinalarla yaşam alanınızı keyifli bir atmosfere dönüştürebilirsiniz…  Kış mevsiminde evimizde aradığımız en temel özelliklerden biri de konfor ve sıcaklıktır pek tabii ki. Bu yüzden tüylü, peluş ve yumuşak aksesuarlar da evinizde sıcaklık hissi yaratan yegane şeylerden birisi olacaktır. Düşünülerek ortama serpiştirilmiş bu mutluluk parçaları ile dışarı çıkmanın zor olduğu, evde daha çok vakit geçirilen soğuk günlerde huzurlu ‘cozy’ ortamını kendi özel alanınızda yaratabilirsiniz! Mevsimin kendine has büyülü etkisini en sıcak şekilde hissettiğiniz, keyifli bir ocak ayı olması dileğiyle…