ENGİN ÖZTÜRK: Sürprizli Biri!

jpg ler89 jpg ler88 jpg ler86jpg ler85 jpg ler84 jpg ler82 jpg ler81Fatmagül’ün Suçu Ne?, Behzat Ç dizisiyle dikkatleri üzerine çeken yakışıklı oyuncu Engin Öztürk’ü, son olarak yer aldığı Muhteşem Yüzyıl dizisinin de final yapmasıyla birlikte tatil planları yaparken yakaladım. Yakışıklı oyuncunun gündeminde öncelikli olarak biraz tatil, sonrasında da süpriz bir oyun hazırlığı var.

YAZI: MELİS CENANİ

Muhteşem Yüzyıl final yaptı, yaz sezonu başladı. Kendi adına nasıl bir dönemdesin?
Tam da şu sıralar kendimi biraz rahatlamış hissediyorum. İş yoğunluğumun geçmiş olmasının yanı sıra zor bir süreci kazasız belasız atlatmış olmamın rahatlığı aslında bu biraz da…

Oyunculuğunun hangi evresinde olduğunu düşünüyorsun?
Heyecanı açısından başlangıcın ve şimdiki zamanın hiç bir farkı yok aslında, her yeni karaktere başlarken bambaşka bir heyecanla başlıyorum. Hep bir öğrenme çabası içerisindeyim, ve öğrendiklerimin arasında ‘oldum’ demek yok! Her seferinde en başından başlıyorsun, hep daha iyi, daha inandırıcı, daha gerçekçi olmak için bir mücadele içerisinde oluyorsun. Belki bugünü başlangıçtan ayıran tek şey var o da iyi ve kötü tecrübeler. İyi ki o tecrübeleri yaşıyorum, deneyimliyorum diye düşünüyorum.

Bundan sonrası için hayallerin neler?
Hayalim çok nokta atış bir şey değil. Şu karakteri oynayayım, şurada olayım, bunu yapayım çerçevesinde düşünmüyorum. Sanırım tek hayalim bu işi, bu kadar sevdiğim sürece sürdürebilmek.

Kendini tanıtmaya ‘en iyi’ ve ‘en kötü’ olduğunu düşündüğün özelliklerinle başlayabilir misin?
Adalet duygum gelişmiştir, bu özelliğimi seviyorum çünkü bana yardımcı oluyor. İnatçıyım, bu bazen işe yarasa da aslında çoğu zaman yoruyor beni.

Çocukluğuna dair düşündüğünde hatırdıkların neler?
Babam asker olduğu için lojmanda büyüdüm. Bu sayede cok özgürdüm, saat sınırlaması olmadan, çok kalabalık bir arkadaş grubu içinde, sokakta geçti çocukluğum. O gün neyin hayalini kurduysam şu an o hayallere çocukluğumdaki kadar yakınım.

Modayla aran nasıl?
Modayı özellikle takip etmiyorum ama sokaktan, sosyal medyadan…vs görüp beğendiklerimi harmanlayıp kendi stilime uyarlıyorum. Kendi stilim için rahatlıkla ‘değişken’ tanımını kullanabilirim. Modayı belki tasarımcı olarak değil ama marka olarak takip ettiğimi söyleyebilirim. Üzerimde yaz&kış değişmeyen tek şey tişört ve güneş gözlüklerimdir. Alışveriş yaparken ikinci bir fikre açığımdır, bir de üstüne güveniyorsam beni bu dertten kurtardığı için ayrıca mutlu olurum.

Sporla aran nasıl?
Şu sıralar epey yoğun şekilde hayatımda, neredeyse haftanın 6 günü spordayım.

Nasıl kadınlar seni etkiler?
Sade olan ve güzelleşmeyi değişmek olarak algılamayan kadınlar beni etkiler. Özgüvende ilk dikkat ettiğim özelliklerden biridir, bu beğenilerim stilde de farklılık göstermez. Kadının kendisinden bağımsız görünen herhangi bir giysisi, aksesuarı beni iter. Ne kadar karakteristik, o kadar çekici bence.

Senin için bir ilişkiyi kolaylaştıran ve zorlaştıran detaylar neler?
Egonun seviyesini ayarlayabilmek ilişkiyi sağlamlaştırabiliyor. Ama dikkatli olmak lazım: azı ya da çoğu tam tersine her şeyi tepetaklak edebilir.

Peki aşk senin için ne ifade ediyor?
Her plan, her hayal olduğundan bir kaç kat daha güzelleşiyorsa o zaman aşık olduğumu anlarım. Aşkı dengesiz ve yüksek yaşadığımı düşünüyorum.

Be Style okurlarına özel, senin hakkında kimsenin pek bilmediği birşeyden söz edebilir misin?
Pek çok şeyden söz edebilirim ama aklıma ilk gelen sadece beni yakından tanıyanların tanık olduğu güçlü bir mizah anlayışım olduğu olabilir. Bir de şahane kokteyller hazırlarım (Gülüyor).