Emre Erdemoğlu’ndan Sezen Aksu İlhamlı Defile..

Emre Erdemoğlu’ndan Sezen Aksu İlhamlı Defile..

 

 

Emre Erdemoğlu, Sezen Aksu’nun unutulmaz şarkılarından ilham aldığı 2019-2020 Sonbahar-Kış erkek koleksiyonunu Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında Zorlu PSM’de bir defileyle tanıttı.

 

Tasarımcı Emre Erdemoğlu, “Onu Alma Beni Al” isimli 2019-2020 Sonbahar-Kış koleksiyonunda geçmiş, şu an ve gelecek arasındaki ilişkide; duygu, hayal ve gerçeklikler ekseninde, aşkın sonsuz  gücü ile perçinlenen ‟ONU ALMA BENİ AL” temasını vurguladı.

 

Sezen Aksu’dan ilham alınarak hayata geçirilen koleksiyon, özellikle aşka olan inancımızın yok olduğu bu süreçte, bizi bekleyen geleceğe karşı optimist bir tavır takınıyor. Emre Erdemoğlu yeni koleksiyonunda Sezen Aksu şarkılarını ve portresini koleksiyonuna taşırken tüm detaylarda Sezen Aksu portresini grafiksel bir dille yorumladı. Her sezon farklı karakterleri koleksiyonlarına işleyen tasarımcı, bu sezon da hayranı olduğu sanatçı Sezen Aksu’yu farklı bir anlatım şekliyle moda severlere sundu.

 

Dramatize edilmeyen gerçekliğe, geleceğin abartısız, kaygıdan uzak tasvirlerine, yansımalarına ve her türlü görsel anlatımlarına odaklanan Emre Erdemoğlu erkek giyim koleksiyonunda öne çıkan detaylarda,

özellikle giyildiğinde farkını hissettiren yeni kuplar öne çıkıyor. Proporsiyonlarıyla erkek giyimine dinamik bir tavır kazandıran koleksiyonda şıklık ve güven kavramları arasındaki güçlü bağdan da ödün verilmiyor.

 

70’ler retro akımını sokak stiliyle birleştiren koleksiyon, oversize formda kabanlar, desenli  gömlekler, tel kırma nakışlı ceketler, parçaboya kadife takımlar, uçuşan trençkotlar, lila tonlarında uzun el örmesi  kemerlerle farklılaşıyor. Deneysel tavırla yaratılan detaylar ile bütünleşen zamansız parçalar, geleneksel tavrı yeniden hatırlatırken sıcak ve soğuk renklerin bir arada sunulduğu iki kutuplu bir renk paleti sundu.

 

‟Street Fashion” anlayışıyla geliştirilen yeni tek parça ürün nitelikleri ile oyuncu bir kişilik kazandırılan takım elbise anlayışı, bu sezon her zamanki kalıpların yanında yeni fit önerilerini de gündeme getirdi.  Geniş çaplı, uzun soluklu bir dinamizm ile podyuma çıkan Emre Erdemoğlu erkeği, özel apreli kumaşlardan hazırlanmış parçalarıyla İtalyan stiline yeni bir soluk getirme iddiasını güçlendirdi.

 

Farklı fitlerde yüksek bel kesimlerle geliştirilen pantolonlar, geniş omuzlu bol siluetli, yer yer yuvarlatılmış omuzlu ceketler, daha genç ve daha çarpıcı siluet yaratma ustalığına konsantre olurken özel dikiş teknikleri, yarı terzi işçiliklerle tasarımcının geleceğe dönük iyimser tavrını ortaya koyuyor.

 

Genel olarak yenilikçi bir sezon olarak tanımlayabileceğimiz Emre Erdemoğlu 2019-20120 sezonu, daha bütünsel bir yapıyla birbirini tamamlayan görünümlerden, her bir parçası ile özgürleşen kaliteli ürün gruplarından, kumaş seçiminden formlarına kadar her alanda nitelikli detaylardan hazırlandığını belli ederken, kulaklarda kalan unutulmaz Sezen Aksu şarkılarını görsel zenginliğe taşıdığı bir defile sundu.

 

Defileye katılanlar arasında Şükrü Özyıldız, Keremcem gibi ünlü isimler bulunuyordu. Emre Erdemoğlu defile kapanışında podyuma şarkıcı Simge Sağın ile çıkarak izleyenleri selamladıktan sonra, Simge Sağın’ı kucağına alarak kapanışı yaptı.