Emmy Ödülleri Sahiplerini Buldu

65'inci Emmy ödüllerinde "Breaking Bad", En İyi Drama Dizisi ödülünü alırken "Modern Family", dördüncü kez En İyi Komedi Dizisi ödülüne layık görüldü.

"The Newsroom" dizisinde idealist bir haber sunucusunu canlandıran Jeff Daniels, Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görülürken, Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülü "Homeland" dizisinde bir CIA ajanını canlandıran Claire Danes'e verildi.
"Breaking Bad"den Anna Gunn, "Drama Dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ödülünü aldı.

Ünlü oyuncu Neil Patrick Harris'in sunuculuğunu üstlendiği gecede "Vepp" dizisindeki performansıyla Julia Louis-Dreyfus Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü. "The Big Bang Theory"de Sheldon'a hayat veren Jim Parsons ise bir kez daha geceden Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu ödülüyle ayrıldı.

Komedi dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülü "Nurse Jackie"deki performansı ile Merritt Wever'a, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülü ise "Veep" ile Tony Hale'e verildi.

"Behind the Candelabra" adlı filmde canlandırdığı Liberace karakteri, Michael Douglas'a Mini Dizi Dalında En İyi Erkek Oyuncu ödülü getirdi.

Steven Soderbergh, aynı filmle bu kategoride En İyi Yönetmen ödülüne layık bulundu.
Mini Dizi Dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülü ise "The Big C: Hereafter" ile Laura Linney'e gitti.

Gecede, hayata veda eden “Dallas” dizisinin J.R’ı Larry Hagman, "Glee" dizisinin genç yıldızı Cory Monteith ve "Sopranos"un başrol oyuncusu James Gandolfini de anıldı.