EKİM KAPAK KIZI : ÖZGE ULUSOY

_MG_9470 copy

_MG_9559 copy

_MG_9573 copy

ÖZGE ULUSOY
İÇİMİZDEN BİRİ!

RÖPORTAJ: MELİS CENANİ

Podyumların aranan ismi ve güzel ekran yüzü Özge Ulusoy için söylenecek ilk akla gelen şey ‘samimiyet’. Hayatında yaptığı her işten yüzünün akıyla çıkmayı başaran genç ve yetenekli ismin bu başarısının ardında yatan sebep ise adeta arı gibi çalışması. Ulusoy’un özellikle son iki senedir gündeminin ilk sırasında yaptığı iş yer alıyor. Belki de bu yüzden özel hayatını elinden geldiği sürece kendi özelinde yaşamaya, gündeme getirmemeye çalışıyor.
Mesleki anlamda insanların onu tanıması, sevmesinin güzel bir duygu olduğunu belirten güzel model, iş sürecinde varolan disiplini ve sözünün eri olmasıyla da tanınan biri. Ancak Ulusoy, zaman zaman bu konuda aksi bir muamele gördüğünü ve bunun kendisini üzdüğünü belirtiyor. Soğuk dış görüntüsünün aksine etrafındaki insanlardan onunla ilgili en çok duyabileceğiniz şey ise Özge’nin gerçekten komik biri olması. Yakın çevresi ve devamlı birarada olduğu ekibi onu belki de en çok bu özelliğiyle tanıyor ve seviyorlar.
Sağlıklı beslenen, düzenli olarak spor yapan güzel isme sıklıkla Bebek ve Nişantaşı’nda rastlayabilirsiniz. Şayet ben kendi adıma, sürekli ordan buraya yetişmeye çalışan bir fıstığa özellikle de bu iki hat üzerinde rastladığımı söyleyebilirim. Ulusoy’un Survivor başarısının ardından kısa sürede izleyici tarafından sevilmesi ve pek çok projeyle ardı ardına ekranda, gündemde olması ortaya koyduğu işlerin başarısını gösteriyor. Bence bu başarının en büyük sebeplerinden biri de Özge’nin insanlara olan yakın duruşu. Yaptığı her işi, projeyi, bulunduğu keyifli ortamı sosyal medya üzerinden takipçileriyle an be an paylaşan güzel isim bu duruşuyla, pek çok markanında yaptığı çalışmalarda tercih ettiği isimlerin başında geliyor.

MESLEĞİNİ ‘AŞK’LA YAPIYOR
“Mesleki anlamda katettiğim yol uzun, zorlu bir o kadar da güzel… Çok fazla emek verdiğim, çok fazla çalıştığım bir süreçten geçtim. Mesleğimin her alanından çok keyif aldığım için devamlı ‘üzerine daha ne katabilirim’ diye düşünerek devam etmeye çalışıyorum. Sunuculuk, ekran yüzü olmak, moda alanında iş birlikleri yapmak, modellik… Hangisinde sürekli olarak ilerleyeceğimi belki de zaman gösterecek ama açıkçası ben biraz bu konuda kaderciyim, önüme çıkan fırsatları görerek, değerlendirerek ilerleme halinde olmayı seviyorum.”

MODA KONUSUNDA TERCİHLERİ ÇOK NET
“Moda artık çok değişken ve zamansız oldu ki her zaman, her dönem birbirinin içine mix olmuş durumda. Modayı takip etmiyorum diyemem, bütün çıkan trendlerden haberim var, sadece onları doğru uygulamaya çalışıyorum çünkü neticede herkese yakışan var, yakışmayan var. Türkiye’den hemen hemen bütün tasarımcılar çok yakın arkadaşlarım hepsini, beğenerek takip ediyorum o yüzden tek bir isim söylemem doğru olmaz ama yurtdışında en beğendiğim isimlerin başında; Alexander Wang, Balmain, Olivier Rousteing, Marc Jacobs, Ricardo Tisci gibi isimler geliyor.”

VAZGEÇİLMEZLERİ CARTIER BİLEZİKLER VE HERVE LEGER ELBİSELER
“Günlük hayatım çok koşturmalı ve yoğun geçtiği için genellikle spor ve rahat giyinmeyi tercih ediyorum. Özel günlerde ise biraz kokoş olduğum söylenir (Gülüyor). Doğanın renklerinden çıkmamaya ve abartıdan uzak durmaya çalışırım. Cartier bileziklerim ve Herve Leger elbiselerim stilimde vazgeçemediğim parçalar arasında ilk sırayı alıyor”

ALIŞVERİŞTE HIZLI VE PRATİK
“Alışveriş veya hazırlanarak bir yere gitmek söz konusuysa maksimum bir saatte herşeyi halledebiliyorum. Alışverişte hızlı ve tek tabancayım: belli başlı mağazalardan giyindiğim için neredeyse hiç denemeden alışverişimi yapıyorum. Söz konusu makyaj yapmak veya makyaj ürünü almaksa da zaten günlük hayatımda neredeyse hiç makyaj yapmadığım için bu konuda da epey pratik ve rahatım. Kullandığım yegane ürünler: allık, rimel ve dudağıma da doğal bir parlatıcı sürmek. Bunlar benim hayat kurtarıcılarım diyebilirim.”

GÜZELLİK SIRRI: BOL SU İÇMEK
“En büyük güzellik sırrım çok su içmem, bunun her anlamda faydasını görüyorum. Düzenli spor yapıyorum ve en önemlisi de mutlu olmaya çalışıyorum. İnsanın hayatında bir ‘denge’ olarak gördüğüm en önemli şey bence bütünü yakalamak, sonuçta güzellik epey göreceli bir kavram. Dış güzellik tabii ki belli başlı kriterleri gerektiren birşey ama benim için önemli olan bir insanın sevgi dolu olması. Açıkçası bu saydıklarım dışında güzellik, yakışıklılık, benim için çok da cezbedici şeyler değil.”

AŞK ONUN İÇİN BİRLİKTE EĞLENEBİLMEK DEMEK
“Bir erkek, konuştuğunda beni etkileyebiliyorsa etkiler çünkü ben bütün ilişkilerimde aşk ve sevginin yanında büyük bir arkadaşlık yaşıyorum, dost olabilmek benim için çok önemli. Tabi ki bunun bir dozajı var, onun da çok fazlasına kaçmadan ilişkiniz olan insanla iyi anlaşabilmek, beraber gülebilmek şahane bir şey. Sevgilinizle baş başa program yapıp, bir de üzerine eğlenip gülebiliyorsanız daha ne olsun (Gülüyoruz).”

Ic_Sayfa_3

Ic_Sayfa_6

Ic_Sayfa_5

Ic_Sayfa_8

Ic_Sayfa_1-2_Kapak_