DÜNYANIN EN GÜZEL KOKUSU

Başrollerini Tuba Ünsal ve Rıza Kocaoğlu’nun paylaştığı, merakla beklenen “Dünyanın En Güzel Kokusu” filmi, 12 Şubat’ta sinemalarda! Uğur Yağcıoğlu’nun yazıp yönettiği “Dünyanın En Güzel Kokusu”; arkadaşlıkla başlayıp, çocuk özlemiyle aşkın bambaşka bir haline dönüşen bir modern zaman masalını anlatıyor.

 Arkadaşlık aşka dönüşür mü? İki en yakın arkadaş bir gün birbirlerine aşık olabilir mi? Aşk bu kadar yakınınızdayken görünmez olabilir mi? Bütün bu soruların cevabını, kendi hikayesi içinde veren “Dünyanın En Güzel Kokusu”; bir aşk ve çocuk özlemi hikayesinin arka planında, günümüz ilişkilerine eleştirel, mizahi, dramatik bir bakış sunuyor.

Dunyanin En Guzel Kokusu - Fragman Yayinlandi (2)

Aşkın, flörtün, evliliğin tükendiğinde, yeni bir ilişki şekli bulunması gerektiğine inanan, ilişkiye doymuş şarkı sözü yazarı bir adam, Hakan (Rıza Kocaoğlu) ve o adamın en iyi arkadaşı, zor zamanlarında hep yanında olan bir kadın, Derya (Tuba Ünsal)… Karşılarına kim gelse sığ kalır, ilişki yaşamak ve evliliği düşünmek bile onları zorlar. Öte yandan her ikisi de giderek büyüyen bir çocuk özlemi duymaktadır. Ve bir gün Hakan, ikisinin evlenip bir çocuk yapmalarını teklif eder. Her şey gelenek ve göreneklere uygun olacak, çocuk doğduktan sonra ise bugünün ilişkilerine inanmayan bu iki insan ayrılacak, özlem duydukları tek varlık olan çocuklarını, ayrı yaşayan anne baba gibi büyüteceklerdir. Derya’yı zorlar bu teklif, önce kabul etmez; ancak bir gün ne olduysa gelip bu teklifi kabul ettiğini söyler.

Dunyanin En Guzel Kokusu - Fragman Yayinlandi (3)

Uğur Yağcıoğlu’nun yazıp yönettiği “Dünyanın En Güzel Kokusu”nda Tuba Ünsal ve Rıza Kocaoğlu’nun yanı sıra; Burak Altay, Esra Ruşan, Nezih Tuncay, Feriha Eyüpoğlu, Açelya Akkoyun gibi güçlü oyuncular rol alıyor. Süpervizörlüğünü Ömer Faruk Sorak’ın üstlendiği filmin çok ses getirecek müzikleri ise, başarılı müzisyen Mert Tünay’ın imzasını taşıyor. Müzik direktörlüğü Mert Tünay, süpervizörlüğü ise Kenan Doğulu tarafından yapılan “Dünyanın En Güzel Kokusu” soundtrack albümü Doğulu Prodüksiyon ve DMC etiketi ile satışa sunulurken; Tünay’ın film için özel olarak bestelediği şarkının klibi ise vizyon öncesinde izleyicilerle buluştu.

Dunyanin En Guzel Kokusu - Fragman Yayinlandi (5)

İstanbul ve Amsterdam’da çekimleri gerçekleştirilen ve post prodüksiyonu eş zamanlı yürütülen “Dünyanın En Güzel Kokusu”, değişik hava koşullarının ve zaman değişimlerinin kullanılabilmesi amacıyla Nisan-Haziran ve Kasım aylarında çekimleri gerçekleştirildi.