DAHA CANLI, DAHA IŞILTILI SAÇLAR

Saç önemli aksesuarlardan. Özellikle kadınlar saçları azaldığında farkında olarak ya da olmadan kendilerine güvenlerini kaybediyorlar. Aslında bunun içgüdüsel bir açıklaması bile var. Östrojenin sağlıklı miktarda olduğunu hissettiriyor karşı cinse. Ve bunu, o kişi bile farkında olmadan çekici buluyor. Gökhan Haytoğlu Kliniği ‘nden Dr. Ezgi Eryılmaz : ” içgüdülerimizi, karşı cinste yarattığımız çekiciliği bu kadar etkileyen bir unsur olunca, haliyle popüler bir konu olarak karşımıza çıktığını anlatarak, Saç kökleri, beslenmeden, hormonal durumlardan, genetik faktörlerden, çevresel faktörlerden etkilenirken biz değiştirebileceğimiz faktörleri düzenlediğimiz ve yenilikçi, son teknoloji tedavi metodlarını uyguladığımız taktirde kişinin hayatına ve hatta psikolojisine dokunabileceğini belirtti.

 

Mezoterapi yeni çağın en önemli tedavi metodlarından. Durum böyle olunca yeni geliştirilen mezoterapik ürünler de tedavi başarımızı arttırıyor. Gerekli vitamin ve minerallerin yanında saç köklerinin bu besinleri sağlıklı ve etkili kullanabilmesini sağlayan büyüme faktörlerini de barındıran yeni karışımlar kullanarak yaptığımız tedaviler, sonuçlarıyla hastalarımızı dolayısıyla bizi çok mutlu etmekte.

 

Öncelikle saçlarınızın azaldığını gözle görülür şekilde hissediyorsanız saçlarınızın %40’ını kaybetmişsiniz demektir. Yani siz farkedene kadar maalesef büyük bir miktarını kaybettiniz… Ama bunu daha çok strese girin, kaygılanın diye söylemiyorum. Daha fazla geç kalmayın… Günümüzde saç dökülmesi ile ilgili o kadar yüz güldürücü tedaviler var ki saç kökü eğer tamamen canlılığını yitirmediyse o saç kökünü kurtarabiliyoruz. Öncelikle kan tahlili istiyor; sistemik bir hastalığın belirtisi olmadığından emin oluyoruz. Eğer vücutta vitamin/ mineral kaynaklı bir eksiklik varsa sistemik olarak da bunu yerine koyuyoruz. Bununla birlikte lokal olarak da o bölgeyi besliyoruz; o bölgenin derisini kuvvetlendirmek için gerekirse saç lazerlerini tedavimize ekliyoruz. Ve  sonuçta saç miktarını ve kalitesini yüz güldürücü bir biçimde arttırıyoruz.

 

Son dönemlerde geliştirilen, bölgeyi besleyen mezoterapik ürünlerin içeriğine baktığımızda her geçen yıl daha hedefe yönelik ve zengin içerikli ürünlerin geliştirildiğini ve dolayısıyla sonuçların çok daha iyi olduğunu görmekteyim. Yöntem olarak mezoterapi yıllardır kullanılıyor olsa da içerik o kadar önemli ki artık saç mezoterapisinde tedavi başarılarının çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. AGF39 içerdiği büyüme faktörleri sayesinde vitamin ve minerallerin adeta o bölgeye mıknatıs gibi çekilip kullanılmasını sağlıyor.

Günümüzde uyguladığımız yöntemler görsel olarak fark yaratıyor; değişen güzellik kavramına biz doktorların katkıları yadsınamayacak bir seviyeye geldi. Sihir değil, bilim…