COS, “New Sprıng, Mıamı” ile Desıgn Mıamı’de

New Spring, Miami’yi kutlamak için The Temple House’da buluştu.

COS, Miami’nin South Beach bölgesindeki art deco tarzı The Temple House’ta Studio Swine imzalı ‘New Spring, Miami’ adlı interaktif enstalasyonu açtı. Mekanın merkezinde yer alan ve sisli tomurcuklar yayan heykelsi bir yapıdan oluşan bu eser, ‘New Spring’ serisinin ikincisi enstalasyonu. Markanın 6. Milano Tasarım Haftasında Salone del Mobile 2017 kapsamındaki sunumunun ardından COS’un verdiği açık konsept brief’ine göre tasarlanan enstalasyon, Design Miami/ 2017’nin bir uydusu olarak 10 Aralık’a kadar halka açık olacak.

Miami_Pop_2096 1_preview

Studio Swine enstalasyon konusunda şu yorumda bulundu: “Bir ömürlük duyguları bir anda yakalamak istedik. Tüm duyulara hitap eden, sonuçta sadece bir anı olarak kalsa bile coşku ve canlılık hissi uyandıran geçici bir deneyim yaşatmayı hedefledik. ‘New Spring, Miami’ bu ideali içinde var olduğu çevreyle birleştirirken enerjisini şehrin ve çarpıcı stilinin bize verdiği ilhamdan alıyor. Eserimizin yaşamaya devam ettiğini ve yeni kitlelere ulaştığını görmekten mutluluk duyuyoruz.”

Karin_Gustafsson_COS_Studio_Swine_New_Spring_Miami_preview

‘New Spring, Miami’ hem Miami’nin ortamına hem de kıvrımlı art deco konumuna yanıt veriyor. Her tomurcuk, Florida’dan ve bitki örtüsünden esinlenen beş kokudan biriyle dolduruldu. Studio Swine, mekanın merkezinde konumlanan heykelin yanı sıra The Temple House’un terasındaki havuz için şişirilebilir heykel formunda yeni bir unsur da tasarladı.

Studio Swine ayrıca eserden ilham alarak The Temple House’un asma katında bir konsept mağazası da tasarladı. Konsept mağaza, markanın Yaratıcı Direktörü Karin Gustafsson tarafından özel olarak seçilen benzer renklerdeki COS parçalarından bir seçkiye ev sahipliği yapıyor. Düzenleme, tomurcukların geçicilik hissi veren yarı saydam doğasından ilham alıyor ve ‘New Spring’ konseptinin doğumu için Studio Swine’a verilen brief’in temel unsurlarından biri olarak COS koleksiyonlarında kullanılan farklı materyallerin dokularını yansıtıyor.

COSxStudio_Swine_New_Spring_5_preview

Gustafsson şöyle konuştu: “Sanatçılar ve tasarımcılar ile işbirliği yaptığımızda markamızdan ilham almalarını, özellikle kaliteyi ve zamansızlık fikrini vurgulamalarını istiyoruz. İkinci ‘New Spring’ enstalasyonunun Studio Swine ile sinerjimizi yansıtmak ve ziyaretçilere koleksiyondan bir seçki sunarak bu unsurlara dikkat çekmek açısından iyi bir fırsat olduğunu düşündük.”

Design Miami/ CCO’su Rodman Primack de şunları söyledi: “Design Miami/ olarak 2017 etkinliğimizde COS ile işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. COS ve Studio Swine’ın Milano Tasarım Haftasında sunduğu ‘New Spring’ enstalasyonunu deneyimlemek, Design Miami/ için özellikle anlamlıydı zira Studio Sine’m 2015 yılında Geleceğin Tasarımcıları olarak seçmiştik. Yeni ve çıkış yapan yetenekleri yenilikçi yollarla desteklemeye devam eden COS gibi düşünceli bir markayla işbirliği yapmak son derece tatmin ediyor. Studio Swine’ın tüm duyulara hitap eden etkileşimli enstalasyonuyla bu enerjiyi ve vizyonu fuarda sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Miami’deki tüm tasarım meraklılarının keyif alacağını umuyoruz.”

COSxStudioSwineTempleHouse02_preview

 

Enstalasyon, 1415 Euclid Ave, Miami Beach’teki The Temple House’ta 6 – 10 Aralık 2017 tarihleri arasında açık olacak.

 

Açılış saatleri:

6 Aralık Çarşamba: 11.00 – 10.00

7 Aralık Perşembe: 11.00 – 17.00

8 Aralık Cuma: 11.00 – 19.00

9 Aralık Cumartesi: 11.00 – 19.00

10 Aralık Pazar: 11.00 – 18.00

COSx StudioSwine Miami Teaser02_preview