BROOKS BROTHERS’IN 2. MAĞAZASI AKASYA AVM’DE

Anglosakson stili ile yaklaşık 200 yıldır Amerika’da bir efsane haline gelen Brooks Brothers, İstanbul’da ikinci mağazasını  Akasya AVM’de açtı. Yapı Kredi Crystal kart sponsorluğunda Rahmi M. Koç ve Brooks Brothers Türkiye CEO’su Füsun Kuran’ın ev sahipliğinde 23 Eylül 2014, Salı günü gerçekleşen davete spor,iş ve cemiyet hayatının tanınmış kişileri katıldı.

Davette Brooks Brothers’ın en yeni erkek, kadın ve çocuk koleksiyonları misafirlerin beğenisine sunuldu. Ayrıca golf sevenler için hazırlanan simulasyonda, golf oynayanlar hünerlerini sergileyerek keyifli dakikalar yaşadı. Golf simülasyonu turnuvasını kazanan Raif Bilir’e Brooks Brothers kupasını Rahmi M. Koç verdi.

Brooks Brothers Türkiye CEO’su Füsun Kuran, “Brooks Brothers müdavimleri markanın uzun zamandır Türkiye’ye gelmesini bekliyordu. Türkiye pazarına kısa bir süre önce girmemize rağmen müşterilerimizden gördüğümüz ilgi ve aldığımız olumlu yaklaşımlar bizleri çok  memnun etti.
Gerek Zorlu’daki ilk mağazamızda, gerekse Akasya AVM’deki ikinci mağazamızda New York Madison Avenue’deki  Brooks Brothers’ın amiral gemisi ürünlerini  müşterilerimize sunuyoruz. Felsefemiz en kaliteli malı en uygun  fiyatlarla ve üstün hizmet anlayışıyla müşterilerimize sunmak. Uzun vadede hedefimiz sadece Brooks Brothers giyinen bir kitle yaratmak’’ dedi.

Şıklığın ve asaletin sembolü olarak tanınan Brooks Brothers, başkanların markası olarak biliniyor.  44 ABD başkanından aralarında Abraham Lincoln, Franklin D. Roosevelt, John F. Kennedy, Bill Clinton, Barack Obama’nın da yer aldığı 39’unun tercih ettiği Brooks Brothers, Fred Astaire, Clark Gable, Ashton Kutcher, Katherine Hepburn gibi Hollywood’un ünlü aktörlerinin ve çok sayıda seçkin ismin de favori markası arasında. Ayrıca Mad Men, Glee, Gossip Girl gibi Tv dizileri ve The Great Gatsby, Muppets Aranıyor  filmlerinin kostümleri de Brooks Brothers imzası taşıyor.

Burcu Hanif_MG_0367

Leyla Onger, Zerrin Arbas_MG_0258

Mehmet Ali Yalcindag, Gunduz Ozdemir_MG_0236

Brooks Brothers Akasya Acıbadem AVM:

Çeçen Sokak, 1.KAT 468B, Acıbadem, Üsküdar Tel:0216 428 16 16

Brooks Brothers Zorlu Center AVM:

Boğaz Katı, No: 104 Tel: 0212 353 63 93

Ayrıntılı bilgi için:

Strateji Tanıtım Tel: 0212 275 01 45

Hacer Kalay –  hacerk@strateji.com

Brooks Brothers Tel: 0 (216) 531 00 00

Burçin Benli – burcint@koc.com.tr

Brooks Brothers hakkında

1818’de Amerika’da kurulan ve ilk kez hazır giyimi sunan Brooks Brothers, tarih boyunca Seersucker, Madras, ütü gerektirmeyen gömlek ve orijinal düğmeli polo yaka gibi ikonik ürün tanıtımları ile yoluna devam etti. Yaklaşık iki yüzyılın ardından, hala aynı gelenekleri ve değerleri korumayı başaran Brooks Brothers, her nesilden kadın ve erkeğin adresi. 195 yıl önce, New York’ta kurulduğu günden bu yana Brooks Brothers, uluslararası perakendecilikte efsaneleşirken, değişmeyen, sıra dışı hizmet, kalite, stil ve değer anlayışı sunmaya devam ediyor.