BLACK CLIMBER B.C. 2019-2020 Sonbahar-Kış koleksiyonu

Tasarımcı Ümit Ünal’ın elinden çıkan BLACK CLIMBER B.C,  yalın bir anlatımla kimlikli bir sezon vadediyor..
BLACK CLIMBER B.C, 2019-2020 “High Life” adlı Sonbahar-Kış erkek koleksiyonunu Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında bir defileyle tanıttı..

Koreografisi Öner Evez ve Yakup Biçer tarafından yapılan defileye katılanlar arasında Cemiyet hayatının ünlü isimleri Buket Taşdelen ve Lee Akay, Nesrin Cavadzade, Galatasaray Basketbol Oyuncusu Zach August, Darussafaka Basketbol Takımından Markel Brown gibi ünlü isimler yer aldı.

Türk erkek giyimi adına büyük ihracat rakamlarına imza atan, sadece ürün değil, tasarım da ihraç eden Climber B.C markası, ilk kez İstanbul’daki moda haftası Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da defile sergiledi. Türk tasarımında bir duayen isim olan Ümit Ünal tarafından hazırlanan, “Black” isimli Climber B.C 2019-2020 Sonbahar-Kış koleksiyonu, moda haftasının kapanışını yaptı.  Az renkle kendi tavrını en çok anlatan koleksiyonlarının tasarımcısı Ümit Ünal, Amerikalı şair Sylvia Plath, efsanevi İngiliz müzik grubu the Beatles ve Queen’in solisti Freddie Mercury’den ilham aldığı 2019-2020 Sonbahar-Kış koleksiyonuyla, formların, kumaş ve materyallerin, detay ve aksesuarların, stil ve kombinasyonların yeni bir duruş yarattığı bir sezon vadediyor.