Bebek Klasiği: Lucca

Bu ay, ödüllü kokteylleri, iyi yemekleri, başarılı servisi ve eğlenceli ortamı ile 2004 yılından bu yana İstanbul’un en çok tercih edilen mekanı arasında olan Lucca ‘dan bahsetmek istedik. Mutfak koordinatörü şef Pelin Çakar ve şef Tuncay Uçar’ın ellerinde hayat bulan Lucca, farklı dünya lezzetlerini gastronomik tekniklerle uyarlayıp modern bistro menüsüne dönüştürüyor.

Lucca’nın özel kokteylleri ise her zaman olduğu gibi 2017kokteyl / miksoloji trendlerini belirliyor. Lucca’nın favori ve yeni kokteyleri arasında; Royal Bellini, Dark’n Stormy, Pablo, Frozen Satsuma ve Garden Frozen gibi kokteyller bulunuyor. Pembe Domates Carpaccio ile hazırlanan Burrata tabağı ve Ahtapot Carpaccio bizim favorilerimiz arasında yerini aldı.

Lucca müzikte de iddıasını koruyor ve haftanın her günü farklı Dj’leri ağırlıyor. Lucca Art ise; Lucca’nın açılışından günümüze birçok farklı sergi ve deneyime ev sahipliği yapan sanat projesidir. Her ay değişen Lucca Art sergileri arasında; Sıtkı Kösemen Fotoğraf Sergisi, Proje 2010 Tasarım ve Ömer Karacan ‘Abstract Carnaval’ Sergisi, İngiliz İllüstratör David Bray’den ilgi çekici çalışmalar, ünlü fotoğraf sanatçısı Derrick Santini “Metamorphosis” Sergisi, Genco Gülan’ın “Kendi Portresi” , genç fotoğraf sanatçısı Aslı Yılmaztürk’ün objektifinden yansıyan “Lucca 10. Yıl Özel Sergisi” ve artnivo.com işbirliği ile “Celebration & Memories” gibi örnekler mevcut.

Lucca (01)

Lucca Bowls