BAŞUCU KİTABINA GÖRE OKUMA KÖŞESİ

Kitap tutkunları için evin birçok alanı ideal okuma köşesi olabilecek niteliktedir. Kitabınızı alıp en rahat koltuğa gömülmek sizin için yeterli değilse, kendinize yeni bir köşe yaratın! Okuduğunuz onlarca kitap arasından başucunuzda durup size rehberlik edeni seçin, o kitabın dünyasını okuma köşenize yansıtın. En büyük keyfinizi küçük dokunuşlarla taçlandırabilirsiniz!

Neslihan Ulucan

kitsch4
Sabahattin Ali – Kürk Mantolu Madonna
Türk edebiyatının en sağlam kalemlerinden biri de hiç şüphesiz; Sabahattin Ali. Tutkulu bir aşktan ziyade hayatın tüm gerçekliği karşısında kök salmış bir sevginin hikayesi anlatılıyor. Raif Efendi’yi böylesine benimsememiz de hayatın içinden, bizden biri olması. Siz de ruh ikinizi bulunca tamamlanacağınıza inananlardansanız romantik bir okuma köşesi yaratabilirsiniz. Yaşanmışlıkları hatırlatan detaylar, vintage tekli koltuk, duvar kağıdı ve farklı boyutlardaki tablolar sizin için doğru seçimler olacaktır!

superior design_blast summer_flatworld_spacecucciolo
George Orwell – Hayvan Çiftliği
George Orwell’ın fabl tarzında yazılmış siyasi romanı Hayvan Çiftliği, totaliter rejimlere bir eleştiri aslında. Alıştığımız sistem içindeki sorunlar karşısında sağlam bir iradeyle ayakta durabilmek ve doğruyla yanlışı ayırt edebilmek için başucundan ayrılmaması gereken bir kitap. Cümlelerin ardına gizlenmiş çarpıcı gerçekleri okurken sizi yorabilecek detaylardan kaçınmalısınız. Olabildiğince sade dekore edilmiş, evinizin en aydınlık köşesinde derin düşüncelerinizle baş başa kalmak çok daha kolay olacaktır.

20150120190738_taScE
Antoine de Saint Exupery – Küçük Prens
Küçük Prens, çocuk romanları kategorisinde ele alınıyor olsa da aslında yalnızca çocuk gözünden yazılmış bir kitap. Okunduğu her dönemde farklı deneyimlerin kapısını aralayabilen ender eserlerden. Küçük Prens’in gezegeninde iç yolculuğa çıkarken kabuğunuza çekilmek isteyebilirsiniz. Doğal dokuların ağırlıkta olduğu, farklı köşelerden aydınlatma sağlanmış okuma köşesiyle huzura bir adım daha yaklaşmanız mümkün!