Bandana Rüzgarı Her Yerde

Sıcaklığın aşırıya kaçtığı bu günlerde, şekil vermekle uğraştığınız saçlarınızın nemden, terden bozulup sinirlerinizi hoplatmasını istemiyorsanız; kurtarıcınız bir adet saç bandı. İster saçınızı at kuyruğu ya da topuz yaptıktan sonra taç gibi kafanıza yerleştirip bir kurdela yapın, ister direk topuzunuzun etrafına genişçe sarmalayın. Böylelikle özensiz ama bir o kadar da cool bir hava yakalamış olacaksınız. Bir başka seçenek olarak; saçlarınız açıkken bandanayı üçgen olarak ikiye katlayıp kafanızın arkasından önde düğümleyecek şekilde bağlayabilirsiniz.

 

Şu ana kadar hep saç aksesuarı olarak gördüğümüz bandanalar, bu yazdan itibaren birkaç değişik tarzda karşımıza çıkıyor. Örneğin; kombininizi tamamlamak üzere bileklik gibi dolayıp sportif bir hava yaratabilirsiniz. Ya da aynı şekilde klasik bir kolye takmak yerine bandananızı boynunuzda da farklı bağlama tarzlarıyla kullanıp ister kovboy şıklığı ister ofis şıklığı elde edebilirsiniz. Bir başka kullanabileceğiniz yer ise çantalarınız! Bildiğiniz gibi bu kıştan itibaren çantalarda, pofuduk top aksesuarları trendi vardı; yaz aylarında onların yerini bandanalar alıyor. Çantanız ister spor ister şık olsun, köşesine mutlaka uygun bir bandana bağlayın derim. Yine kışın kabanların yakasına atılan atkıların yerine, yazlık ceketlerin yakalarının altından sarmak üzere bandanalar geliyor.

Son olarak; bandanalarınızı düz bir elbisenin üzerine ya da kotlarla beraber kemer gibi de kullanabilirsiniz. Siz de bu yazın trendlerini yakından takip etmek istiyorsanız, hadi bandana alışverişine!

4c4899847c2f4b0b0e83286d111ef946--scarf-hairstyles-style-bandana

6871321c7a3df53edae60e71e75157d2