AYDINLATICI KULLANMA KILAVUZU

Aydınlatıcılar, yüzümüzün ön plana çıkarmak istediğimiz bölgelerine uyguladığımız, ışığı yansıtan sedefli ya da simli, likit yahut pudra formüllü ürünlerdir. Aydınlatıcının uygulandığı bölge gözle görülür bir biçimde ön plana çıkar. Dolayısıyla aydınlatıcı uygularken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, ürünü belirgin olmasını istemediğimiz hiçbir yere uygulamamaktır. Mesela alnınızda bir sivilce var. Aydınlatıcıyı o bölgeye uygulamayın çünkü bu, o sivilceyi daha da ön plana çıkartır.

Ayrıca aydınlatıcılar parlak ve ışıltılı oldukları için cildi biraz daha yağlı gösterir. Bu yüzden yağlı ciltlerin aydınlatıcıları daha dikkatli kullanmalarını tavsiye ederiz.

Melis Kayahan

Aydınlatıcı uygulayabileceğiniz bölgeler ise; elmacık kemiklerinin tepeleri, kaş altları, üst dudağımızın tepesi, burnumuz ve göz pınarlarıdır.

Elmacık kemikleri zaten aydınlatıcı pudraları uygulamamız gereken ilk kısım. Bu bölgeye uyguladığınız aydınlatıcı daha belirgin elmacık kemikleri elde etmenizi sağlayacak ve yüzünüze daha dinç bir görünüm kazandıracaktır.

Göz pınarlarında kullandığınız aydınlatıcı ise size daha uyanık bir efekt verecektir. Ayrıca gözlerinizi birbirinden uzak gösterdiği için daha büyük ve parlak görünmelerini sağlayacaktır. Şampanya rengindeki aydınlatıcı ürünlerin gözlerinizde daha doğal bir etki yaratacağını unutmayın.

32

Kaş altlarına aydınlatıcı uygulamak gözlerinizi ön plana çıkardığı gibi kaşlarınızı daha kalkık gösterir ve şeklini belli eder.

Burun yüzün en çıkıntılı bölgesi olduğu için ilk dikkat çeken alanlardandır. Bu yüzden aydınlatıcı kullanmak için ideal bölgelerden biridir. Ancak size tavsiyemiz aydınlatıcıyı burnunuza düz bir çizgi olarak sürmek yerine burnunuzun ucuna getirmeden yalnızca ortasına uygulamanız yönünde. Aksi halde olduğundan daha büyük görünen bir burun elde edebilirsiniz.

Gucci Fall 2010 RTW

Dudak üstüne uyguladığınız aydınlatıcı ise küçük bir illüzyon sayesinde ince dudakları olduğundan çok daha dolgun gösterecektir.

 

Benefit_High_Beam_Luminescent_Complexion_Enhancer_13ml_1364211670
Benefit- High Beam
MAC 'Soft and Gentle' Mineralize Skinfinish
M.A.C- Soft and Gentle MSF
O006683_x2
NARS-Copacabana
1038743_fpx
Bobbi Brown- Shimmer Brick Pink Quartz
141282060243
The Balm- Mary Lou Manizer