ATELIER MARVY’NİN İKİNCİ SERGİSİ 21 TEMMUZ’DA AÇILDI!

Türkiye’nin ilk modern bohem resort oteli Club Marvy bünyesinde yer alan,  Ferhan İstanbullu ve Döne Otyam’ınsanat yönetimini üstlendiği Atelier Marvy’de, Hakan Kırdar’ın “Şükür” adlı yerleştirmesi ve çalışmalarını Paris’te sürdüren heykeltıraş Osman Dinç’in “Ritim” adlı sergisinin açılış etkinliği düzenlendi. Açılışa sergide eserleri yer alan sanatçı Hakan Dinç’in yanı sıra Taner Ceylan, Ayten Alpün-Tamer Yılmaz, Muammer Brav, Cengiz Temel, Serra Akıncı, RoyaSharghi ve Yaprak Arasgibi Marvy dostları da katıldı.

 

Adını, İngilizce “marvellous” sözcüğünün sempatik bir kısaltmasından alan Club Marvy, İzmir’in en güzel köşelerinden Kesre Koyu’nda, konuklarına sunduğu ayrıcalıklı dokunuşlar, mimari, dekorasyon ve servisindeki artizanal detaylarla sıra dışı bir tatil deneyimi sunuyor. Club Marvy, yerel zanaat veüretime duyduğu saygının devamını, AtelierMarvy ilehayata geçiriyor.

Club Marvy’nin en ayrıcalıklı köşelerinden birini oluşturan Atelier Marvy, bir galeri mekanı ve düzenli sergiler ile Club Marvy’de misafir olup üretecek sanatçıların atölye çalışmalarını içeren ‘Artist Residency’ programını kapsıyor. Bu program kapsamında ortaya çıkarılan ilk enstalasyon Hakan Kırdar imzalı yer heykeli… Club Marvy’nın de içinde yer aldığı bölgenin binlerce yıla dayanan arkeolojik geçmişine bir selam gönderen Kırdar; Ege’nin bu kıymetli topraklarında var olmuş çok katmanlı dokuyu, kültürleri simgeler aracılığıyla aktarıyor.

AtelierMarvy’nin21 Temmuz’da açılışı düzenlenen ikincisi sergisi kapsamındaHakan Kırdar’ın yanı sıra heykeltıraş Osman Dinç’in demir ve cam kullanarak ürettiği eserleri, dingin ve minimal tavırlarıyla adeta sessiz bir müzik oluşturuyor.

AtelierMarvy’nin ikinci sergisi yine çok ilgi uyandırdı. Açılışa, Taner Ceylan, Ayten Alpün-Tamer Yılmaz, Muammer Brav, Cengiz Temel, Serra Akıncı, RoyaSharghi, Yaprak Aras gibi Marvy dostları da katılımları ile renk kattı.

Osman Dinç - Atelier Marvy Ritim Eseri (2)

Osman Dinç - Atelier Marvy Ritim Eseri(1)