ARALIK SAYIMIZIN KAPAK KONUKLARINDAN MELİSA DÖNGEL

Ekranların en yeni yüzlerinden biri, çok güzel ve çok yetenekli bir oyuncu. Boyu, posu, sarışınlığı, farklı yüz hatlarıyla hemen fark edilen bir güzellik. Henüz çok genç ama bir o kadar da kendi masalını yaratacak kadar iddialı. “Bizim Hikaye” dizisiyle onu tanımaya başladık, ama o kendi hikayesini emin adımlarla ve yeteneğiyle yazmaya başladı bile.

İstediğin gibi bir kadın oldun mu?

Olmak için daha çok yolum var. Ama doğru yoldayım, biliyorumJ

Kadına şiddetin arttığı şu son dönemlerde neler söyleyeceksin?

Şiddetin kendisi beni hep derinden yaralayan bir konu olmuştur. Bunu yapan, yapılmasına göz yuman kişiler daima yetersiz ve cahil insanlar olarak kalacaktır. Ben inanıyorum ki, kadınlar güçlü, cesaretli, yürekli olmaya devam ederlerse ve yapılanlara karşı susmayıp ses çıkartırlarsa, hayatımızda olan bu kötü olaydan hep birlikte kurtulabiliriz. Susmamalıyız, savaşmalıyız.

Makyaj çekimimizde nasıl bir kadını canlandırdın?

Kendimi son derece profesyonel, işlerinde bir numara olan ellere bıraktım, kararı siz verin.

Maskeler sana ne ifade ediyor?

Diğer yarımız geliyor aklıma direkt olarak. Belki de kendimize karakter katarken, bize en çok yardım eden, bizi olaylara karşı dik tutan maskelerimizdir.

2019’da ilk hediyen ne olsun istersin?

Kötü olan her şeyden uzak olmayı, bir sürü anlam kazandığım, birçok şey öğrendiğim bir yıl olmasını isterim. Ve tabii ki, sevdiklerimle beraber sağlıklı mutlu bir yıl…