ARALIK SAYIMIZDA MASKELİ BALO VE ONUN GÜZEL YÜZLERİ

MASKELİ BALO VE ONUN GÜZEL YÜZLERİ

BURCU ESMERSOY, GONCA VUSLATERİ, MELİSA DÖNGEL, DİDEM SOYDAN, ATİYE…

Çok güzel, çok akıllı ve çok başarılı 5 ayrı kadın, yılbaşı sayımız için muhteşem bir çekimle karşımızdalar. Bir şarkıcı, bir sunucu, bir model, bir oyuncu-yazar ve bir genç nesil bir oyuncu. Tarzları, duruşları ve yaptıkları işleriyle her zaman gündemde olan, gündem yaratan bu kadınlar, sıra dışı güzellikleriyle objektif karşısına geçtiler ve tüm profesyonellikleriyle harika bir işe imzalarını attılar. 5 ayrı kadın, 5 ayrı konseptle yeni yıla farklı bir dokunuşla merhaba dediler. 3 gün süren çekimlerde çok eğlenceli dakikalar yaşandı. Backstage görüntülerimizi videolarımızdan izleyince, ne kadar keyifli anlar yaşandığı göreceksiniz.

5 yıldır yayın hayatında olan, farkı ve tarzıyla adından söz ettiren, ses getiren BeStyle yine bir ilke imza attı ve çok farklı bir konseptle farklı bir çekim gerçekleştirdi. 5 ayrı kadın, 5 yıllık bir dergi ve muhteşem bir çekim… Sonuç sayfalarımızda…

Fikir ve prodüksiyon, son derece profesyonel ve işlerinde bir numara olan üç önemli isme ait.  Ünlü makyaj artisti Gülüm Erzincan, işin baş mimarı. Değişik kadrajı ve dokunuşlarıyla fark yaratan Erman İştahlı, deklanşöre basan kişi… Hakan Öztürk, Türkiye’nin en iyi stylisti olarak yine muhteşem kıyafet seçimleriyle farkını konuşturdu. Gülüm Erzincan ile birlikte modellerimize öyle dokunuşlarda bulundular ki, sette adeta “maskeli balo” yaşandı. Yapılan makyajlar ve seçilen elbiseler, özel bir konsept içinde, birbiriyle ilintili bir anlam içeriyordu. Bir bütünlük, bir ahenk, bir uyum söz konusuydu. Tüm nüanslar, ışık, renk, yer, zaman, özenle tasarlanarak belirlendi ve çekimler yapıldı.

Bu projenin mimarlarına, nasıl bir araya geldiklerini ve çekim detaylarını kendilerine sorduk.

**HAKAN ÖZTÜRK Moda Editörü

Gülüm, bir akşamüzeri Nişantaşı’nda kahvelerimizi içerken, bir çekim fikri olduğunu söyledi. Güçlü, güzel, akıllı kadınları bir araya getirmek, onlara çok farklı makyajlar yapmak ve fotoğraflarını çekmek. Çok heyecan vericiydi. Hemen işe koyulduk. Kıyafetlerini, makyajlarına ve isimlerini belirlediğimiz bu özel kadınlara göre seçtik, her şeye birlikte karar verdik.

**GÜLÜM ERCZİNCAN Makyaj Sanatçısı

İlk çekim günümüz BURCU ESMERSOY ile oldu. Onun için tasarladığım maske, aslında Hakan ile beraber seçtiğimiz Nedo Nedret Taciroğlu tasarımı, incili siyah elbiseden yola çıkarak gelişti. Burcu’nun tavrına ve tarzına yakışır olan bir elbise seçmemiz gerekiyordu, öyle de oldu. Elbise seçilirken, konu “ünlüler ve maskeleri başlığı” altında toplanırsa da anlamlı olabilir diye fikirler havada uçuşmaya başladı. Burcu’nun çekimlerini hep yorgan ve yastıklar üzerinde yaptığımız için esprili bir dille yaklaşıp acaba çekimin ismini “i woke up like this” mi koysak diye de düşünmedim değil.

İkinci çekim günümüzde, DİDEM SOYDAN ile beraberdik. Raisa&Vanessa tasarımlarından birini giydirdik. Elbisenin üzerindeki gümüş ve incili yıldızlardan esinlenerek Didem’e çok yakışacağını düşündüğüm maskeyi tasarladım. Biraz rock’n’roll havası, biraz glamm tadında, harika bir çekim oldu.

GONCA VUSLATERİ. Bu harika kadına, A46’dan seçtiğimiz elbise çok yakıştı. Bende yarattığı ilk his; biraz amazon bir kadın, biraz romantik bir tavrı da var ayrıca, biraz da 1920’leri anımsatıyor oldu. Elbise aslında çok sade ama bir o kadar da iddialıydı. Elbisenin o net sadeliği, benim bir o kadar abartılı tasarım yapmama, yani uçmama izin verdi diyebilirim. Başını tamamen miğfer gibi kapladım, o savaşçı ruhunu daha iyi yansıtmak istedim. Sanki biraz da yumuşattım ve ortaya çıkan sonuç, bence mükemmel oldu.

Üçüncü çekim günümüz MELİSSA DÖNGEL oldu. Yine Raisa&Vanessa’dan, ona çok yakışacağını düşündüğümüz bir elbiseyi seçtik. Elbise seçerken, Melisa’nın zarafetine uygun bir model peşindeydik. Üzerindeki çiçekleri gördüğümde, bu detaylardan yola çıkarak makyaj maskemi tasarladım. Zarafetine uygun çiçekleri, yanaklarına yerleştirdiğim bir maske tasarladım. İnciler ve çiçeklerle harika pozları çekmek de Erman’a kaldı.

ATİYE, Discrete marka kıyafeti içinde çok tatlıydı. Atiye’nin enerjisini düşünerek çok renkli ve pop bir tasarım yaptık, yani kendisine has bir tasarım oldu. Asimetrik çizgisi, enerjik renkleri ve taşlarla bezeli elbise, tam da ona göreydi. Kulağındaki taşlı detaylar ise, onun müzisyenliğine bir gönderme oldu. Kıyafette tek renk pulların olması da, benim daha rahat bir maske tasarlamamı sağladı.

**ERMAN İŞTAHLI Fotoğraf Sanatçısı

Gülüm ve Hakan projeyi anlattıklarında, bir fotoğrafçı olarak inanılmaz heyecanlandım. Beş ayrı, çok güzel ve güçlü kadını kendi gözümle çekmek çok keyifli olacaktı. Modellerimizi ve kıyafetleri gördüğümde, düz bir fon ve soft bir ortam aradığımı anladım. Kullandığım filtreler, ışık ve renklerle olayın biraz daha dream bir hale gelmesini, sanki rüyadaymış gibi bir ortamda olmasını istedim. Maskeler, makyajlar, harika kostümler ile tek kombin ve soft bir ışıkla bu güzel kadınları, başka bir gözle çekmeye çalıştım ve sanırım ortaya harika bir iş çıktı.

Swissotel The Bosphorus Istanbul ve Nish Palas İstanbul Teşekkürlerimizle…

Mukaddes Kaya Güney