adidas Originals İkonik Beyazları Buluşturuyor

adidas Originals İkonik Beyazları Buluşturuyor:

Home of Classics

adidas Originals, popüler kültürün bir parçası olarak kolektif hafızada yer edinen ve 50 yıllık deneyimden ilham alan ikonik siluetlerini beyazın hakim olduğu Home of Classics koleksiyonuyla bir araya getiriyor.

 adidas 50 yıldan aşkın bir süredir nesilleri, stil sahibi kitleleri ve kültürleri, ilhamını kortlardan alan beyaz spor ayakkabılarıyla etkiliyor. adidas Originals bu mirası ve ilhamı, Home of Classics koleksiyonunda 10 ikonik modeli güncel yorumlarıyla buluşturarak onurlandırıyor.

Aslen kortlar için yaratılan adidas Originals ikonları, günümüzde yolculuklarına geleceğe yönelik tasarımlarıyla devam ediyor. Koleksiyonun 10 farklı siluetin arasında; 80’li yılların kortlara eşlik eden spor ayakkabısı Superstar 80’ler, Torsion Comp silueti, Nizza Hi RF modeli, Continental 80 spor ayakkabısı, A.R. Trainer spor ayakkabısı, Stan Smith ve arşivdeki Rivalry Lo modeli yer alıyor. Koleksiyonun 3 çağdaş eklemesi ise Supercourt spor ayakkabısı, S.C. Premiere modeli ve Supercourt RX silueti oluyor.

Modellerin Post-Modern Yolculuğu: Konserler, Sokaklar ve Dans

Tenisle yola başlayan ardından farklı kültürler tarafından ortak bir dilin anlamı olan beyaz deri adidas spor ayakkabıları, break dansçıların, patencilerin ayaklarında ve konser müdavimlerinin ellerinde ortaya çıkarak kortların ötesinde bir yer alıp kültürel anların içinde kök saldı ve spor dışında yeni kültürel anlamlar benimsedi. adidas Originals’ın beyaz deri ayakkabıları sahneden sokaklara, küresel yaratıcılar tarafından deneyimlerin taşındığı beyaz bir tuval niteliği taşıdı. Home of Classics koleksiyonunun hikayesi bir anlamda adidas Originals tarafından değil, ikonik siluetleri kendileri için yeniden yorumlayan sporcular, müzisyenler, tasarımcılar, stil ikonları ve gençlik kültürleri tarafından şekillendirildi. Bu insanların adidas Originals tasarımlarının zamansız yolculuğuna yön vermesini kucaklayan Home of Classics koleksiyonu, yeni nesillere de bu mirası aktarıyor ve arşivlerdeki en etkili tasarımları belgelendiriyor.

10 Siluet de Hikayesine Sadık

Koleksiyon içerisinde yer alan 1970 yılında piyasaya sürülen Superstar ilk deri basketbol ayakkabısıydı. Beyaz deri, ilk alçak konçlu basketbol ayakkabısı olan ve daha sonra hip-hop kültüründe asi ruhun sembolü olarak kabul edilen Superstar 80’ler, Home of Classics’teki diğer modeller gibi eşsiz bir mirasa sahip. Benzer şekilde, ilk kez 1973 yılında piyasaya sürülen ve tenis efsanesi adaşının giydiği Stan Smith, delikli 3 bant imzası, topuk çıkıntısı ve diline kadar kesintisiz uzanan tamamen beyaz tasarımıyla dünyanın en zamansız siluetini sunuyor. Home of Classics Supercourt modeli, arşivden sayısız tasarım öğesini alıp, bunları klasik tarzda modern bir ifadeyle harmanlayarak 50 yıllık adidas kort deneyimini temsil ediyor. Torsion Comp ve A.R. Trainer modelleri, retro hissiyle arşiv şablonuna sadık kalıyor. SC Premiere modeli keskin, temiz ve çok katmanlı bir siluet sunarak kort stilini yeniden tanımlıyor. Continental 80 modeli en sade güncellemesiyle koleksiyondaki yerini alıyor. 1975’te basketbolla doğan ve zamanla kaykay kültürünün bir parçası benimsenen Nizza Hi RF spor ayakkabısı çok yönlü modern bir güncellemeye sahip. Rivalry Lo, ayakkabının agresif ’80’ler kort estetiğini günümüz sokakları için alçak konçlu versiyonuna taşıyor. Moda için yeniden bir bağlam içinde kullanılan tenis mirasının çarpıcı bir ifadesi olan Supercourt RX modeli, adidas’ın kort arşivindeki tüm unsurları bir araya getiriyor.

Home of Classics ayakkabı koleksiyonu, 1 Haziran’da tüm dünyada satışa sunulacak.

Instagram: @adidas.turkiye