4 ADIMDA TATİL VALİZİ

Temmuz’a hızlı bir giriş yaptığımız şu günlerde tatil planları da yavaş yavaş netleşmeye başladı. Bazılarımız tatil bavulunu neredeyse bir hafta önceden hazırlamaya koyulurken bazılarımız kendilerini evden çıkmadan valizini kapatmaya çalışırken buluyor. Bugünkü yazımız ise kararsız ve son dakikacılar için.

Melis Kayahan

Plan yapın
Valizinizde gereksiz hiçbir şeye yer yok! Her şeyi önce kafanızda planlayarak işe başlayın. O şortu hangi üstle, elbisenizi hangi ayakkabıyla kombinleyeceğinizi düşünerek plan yapmaya başlayın. Birçok şeyle uyum sağlayabilecek basic parçaları tercih etmeniz yer tasarrufu açısından iyi olacaktır.

Yol Kıyafetinize Dikkat!
Üstünüze giyeceğiniz kıyafetleri tatiliniz boyunca valizinizdeki parçalarla uyumlu seçmeye özen gösterin. Çantanıza eğer gömlek attıysanız üzerinize bir tişört geçirin ya da spor ayakkabı tercih ettiyseniz babeti çantanıza eklemeyi unutmayın.

plaj

Büyük çantalar
El çantanızı mümkün olduğunca büyük tutmaya özen gösterin. Makyaj çantası, şarj aleti derken zaten valizinizde hiçbir şeye yer kalmayacak.

Küçük Şişeler
O çok sevdiğiniz ayakkabınızı yer kaplamasın diye yanınıza almazken kocaman şampuan şişesini valizinize ekleyeceğinizi tabii ki düşünmüyoruz. Böyle durumlar için kullandığınız ürünlerin seyahet boylarını tercih etmeniz ya da küçük şişelerden yardım almanız sizin için iyi olacaktır.