2016 SAÇ TRENDLERİ

Sıcak yaz günlerine yaklaştığımız şu günlerde yeni trendler de hayatımıza girmeye hazırlanıyor.  2016 yazı saç trendlerini sizin için derledik. Bu sezon tıpkı moda ve makyaj trendleri gibi saçlarda da bireysellik ve doğallığın ön planda olacağını söyleyebiliriz. Yeni sezon saç trendleri şöyle sıralanıyor :

ORTADAN AYRIK

Gigi Hadid

2016 ilkbahar ve yazının ana trendlerinden biri ortadan ayrık saçlar. Toplu veya açık olması fark etmezsizin , doğal bir görünüm yakalamak için ideal.

TAMAMEN BİREYSEL

2016-Saç-Modelleri

Kişiselliği vurgulamak için dağınık bırakılmış, abartılı şekillendirilmiş saçlar ön planda. Farklı saç renkleri de bunu destekliyor. Yeni sezonda doğal olmayan dumanlı saç renkleriyle karşılaşacağız. Doğal görünmedikleri halde etkileyici olmalarının sebebi ise yalnızca ilgi çekecek miktarda ve detaylarda kullanılmış olmaları.

FÜTÜRİSTİK

208c51aabc1e071c5d80b14d49c27e7c

Gelecekten gelmiş izlenimi uyandıran bu farklı trend, çoğu zaman keskin kahkuller ve geometrik kesimlerle, bazen örgülerle tamamlanıyor. Saçlara ıslak görünüm vermekte fütüristik trendi destekliyor. Bazı modeller ise kuru ve mat saç uçlarıyla bütünleşiyor.

YANA YATIK

Yandan-Ayrılmış-Saç-Modelleri-2

Rahat ve modern bir trend olarak öne çıkıyor. Wella Professionals Global Tasarım Direktörü Eugene Souleiman , ” Bu tamamen fırça, kurutma makinesi ve birçok ürünle hacim yaratmaktan ve sonra saçı düzleştirip bunları yok etmekten ibaret” diyor. Genellikle saçlar açık bırakılıyor. Yana yatırıldıktan sonra saç spreyi veya ıslak görünüm veren jöle ile sabitleniyor.

SAÇ AKSESUARLARI

2016-Saç-Modelleri-3

Saç aksesuarları birçok tasarımcı tarafından çok fazla benimseniyor. Aksesuarların görünüme özgünlük katmaları bu sezon saçları öne çıkartıyor. Süslü tokalar, vintage esintili taçlar, antika başlıklar, bilim kurgu esintili bantlar, çiçek dalları ve bandanalar bu yılın gözde aksesuarları.

YENİ ÖRGÜLER

saça-modern-balıksırtı-örgü-uygulaması1

Örgüler bu sezon rahat ve zarif. Bazen dağınık topuzla karıştırılmış, bazen saç bandı olarak kullanılmış, bazen de sımsıkı arkada toplanmış halde karşımızda.